Attacks of fear, panic

  I suffer from depression and anxiety attacks, and I have serious heart problems because of anxiety attacks. I started to suffer from depression because I lost hope that my life would never change for the better. I am depressed because I can’t count on anyone’s help or support. I tried twice to escape from my father’s house, twice I tried to free myself from my family, but to no avail. I have health problems, not a single person in the world who would support me mentally. Every day I have to fight depression, anxiety attacks and heart problems, I see no hope for myself to improve my life anymore. I tried to seek help from strangers, but to no avail, I don’t understand why nobody wants to help me. I’m not a cheater or a con man.I take medications for depression and anxiety attacks, but medications alone won’t help unless you have the right conditions at home to be healthy. I have talked to people many times about the fact that even the best medicines will not help, nor will a conversation with a psychologist help until you have good conditions to be healthy. If your family does not understand that you need to have the right conditions to be healthy, you have a heart attack. Even if someone is young and has a healthy heart, anxiety attacks can lead to a heart attack.  Health problems hinder my daily life, I try not to lose hope but sometimes it is very difficult. Even when I have no reason to be nervous, stressful or afraid of anything, I still have anxiety attacks. Every time I have an anxiety attack I could have a heart attack, I’m only 35 years old. Anyone who wants to can check if I’m telling the truth, I have medical records and medical reports, I also have scars after surgery on my body. Many times I wrote emails asking for help to various newspapers and programs and TV stations, not fortunate without any response. I dream about freedom and my own home far from my family, I try not to lose hope.

 

 

 

Cierpię na depresję i napady lęku, a z powodu napadów lęku mam poważne problemy z sercem. Na depresję zazęłam cierpieć ponieważ straciłam nadzieję na to że moje życie nigdy już nie zmieni się na lepsze. Mam depresję ponieważ nie mogę liczyć na niczyją pomoc ani wsparcie. Dwukrotnie próbowałam uciec z domu mojego ojca, dwukrotnie próbowałam uwolnić się od mojej rodziny, niestety bezskutecznie. Mam problemy ze zdrowiem, ani jednej osoby na świecie która by mnie wpierała psychicznie. Codziennie muszę walczyć z depresją, napadami lęku i problemami z sercem, nie widzę dla siebie już żadnej nadziei na poprawę mojego życia. Próbowałam szukać pomocy u obcych ludzi niestety bezskutecznie, nie rozumiem dlaczego nikt nie chce mi pomóc. Nie jestem oszustką ani naciągaczką. Problemy ze zdrowiem utrudniają mi codzienne życie, staram się nie tacić nadziei ale bywa to czasem bardzo trudne. Przyjmuję leki na depresję i napady lęku, ale same leki nie pomogą jeżeli nie ma się odpowiednich warunków w domu do tego by być zdrowym. Wiele razy rozmawiałam z ludżmi o tym że nawet najlepsze leki nie pomogą, nie pomogą także rozmowy z psychologiem dopóki nie masz dobrych warunków do tego żeby móc być zdrowym. Jeżeli twoja rodzina nie rozumie że potrzebujesz mieć odpowiednie warunki żeby być zdrowym to zawał serca masz zapewniony. Nawet jeżeli ktoś jest młody i ma zdrowe serce to napady lęku mogą doprowadzić do zawału serca. Nawet gdy nie mam powodu do tego by się denerwować, stresować, bać się czegokolwiek mimo to mam napady lęku. Za każdym razem gdy mam napad lęku grozi mi zawał serca, mam dopiero 35 lat. Każdy kto chce może sprawdzić czy mówię prawdę, mam dokumentację medyczną i orzeczenia lekarzy, mam też blizny po operacjach na moim ciele. Wiele razy pisałam maile z prośbą o pomoc do różnych gazet i programów i stacji telewizyjnych, nie stety bez żadnej odpowiedzi. Mażę o wolności i własnym domu daleko od mojej rodziny, staram się nie tracić nadziei.

4 thoughts on “Attacks of fear, panic”

  1. I learned more interesting things on this fat loss issue. Just one issue is that good nutrition is vital when dieting. A tremendous reduction in bad foods, sugary foods, fried foods, sugary foods, beef, and white flour products may perhaps be necessary. Retaining wastes organisms, and wastes may prevent targets for losing fat. While particular drugs briefly solve the situation, the bad side effects are not worth it, and in addition they never supply more than a non permanent solution. It’s a known undeniable fact that 95 of fad diet plans fail. Many thanks sharing your thinking on this blog.

  2. I just want to mention I am just new to blogs and actually loved this blog. Almost certainly I’m planning to bookmark your blog . You surely have remarkable articles and reviews. Thanks for sharing with us your blog site.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.